Продължете към съдържанието

Научната новост на изследването се предопределя от изцяло новите за българското право и финансовоправната доктрина отношения, които налагат след повече от десет години членство в ЕС да бъдат направени анализи на натрупания опит и научените уроци, същевременно да бъде преосмислено и съдържанието на финансовото право като правна дисциплина, включително и данъчното право. Липсата на самостоятелни разработки по темата в контекста на членството на Република България в Европейския съюз ми даде основание да анализирам проблематиката в исторически, сравнителноправен и функционален план. В изследването се представя финансовото право като самостоятелен правен отрасъл на Република България в исторически и функционален план. Изследвани са обществените отношения, възникващи, развиващи се и погасяващи се в съвременната финансовата система на Република България, която е и част от финансовата система на ЕС в някои аспекти.

Направен е опит да бъдат представени и осмислени по нов начин, базиран на позитивното право и практика, теоретични конструкции като „финансова система“, „публични финанси“, „контрол“, „финансов контрол“, „надзор“, „одит“ и „финансова администрация“.

Отзиви

Все още няма отзиви.

Бъдете първият написал отзив за “Предизвикателства пред държавите членки и кандидатките за членство в Европейския съюз в областта на данъчното облагане и финансовото право”

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *